KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13128582
*
nr 1312 8582
Georg Lodström
(1915-1972), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1971. Olja på duk, 44x53 cm
Georg Lodström, född 1915 i Stockholm, död 1972, svensk målare,
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 mars 2020
kl 20:25:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/3 12:23:06
1
500 kr
9/3 20:16:54
2
600 kr
9/3 20:18:38
1
700 kr
9/3 20:19:06
2
800 kr
9/3 20:20:01
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Georg Lodström
Georg Lodström, född 1915 i Stockholm, död 1972, svensk målare,
Läs mer om Georg Lodström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: georg lodström olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:51
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:42
*
Georg Lodström
Georg Lodström, född 1915 i Stockholm, död 1972, svensk målare,
Läs mer om Georg Lodström
nr 1312 8582
Georg Lodström
(1915-1972), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1971. Olja på duk, 44x53 cm
Georg Lodström, född 1915 i Stockholm, död 1972, svensk målare,
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 9 mars 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 9/3 12:23:06 | 1 | 500 kr |
| 9/3 20:16:54 | 2 | 600 kr |
| 9/3 20:18:38 | 1 | 700 kr |
| 9/3 20:19:06 | 2 | 800 kr |
| 9/3 20:20:01 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Georg Lodström
Georg Lodström, född 1915 i Stockholm, död 1972, svensk mÃ¥lare,Läs mer om Georg Lodström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: georg lodström olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:51 -
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:42



